Anime, komiksy i manga – witaj na emanga.pl
Pora na przygodę

Premierowy odcinek kreskówki pt: „Pora na przygodę!” został wyemitowany na antenie Cartoon Network 28 stycznia 2011 roku. Głównymi bohaterami tej opowieści jest chłopiec i jego pies. Bohaterowie są przybranym rodzeństwem dlatego, że chłopiec został znaleziony przez psią rodzinę w czasie spaceru w lesie. Chłopiec o imieniu Finnie zamierza zostać super bohaterem. Pies o imieniu Jake, 28 lat więc nie należy już do młodych. Jego cechą jest magiczna moc dzięki której posiada umiejętność porozumiewania się z chłopcem, a swojej siły używa przy każdej możliwej okazji. Obydwoje mieszkają w Krainie Ooo, którą zamieszkują bardzo różne surrealistyczne postacie oraz objawiają się apokaliptyczne wizje. Ciekawym momentem w ciągu trwania kreskówki jest etap podróży na wyspę która jest wyjątkowo niebezpiecznym miejscem. Finn oraz Jake szukają na niej emocjonalnych przygód. Oczywiście obydwoje rozśmieszają się do łez poprzez głupie zachowanie i delikatnie ujmując dość absurdalne żarty.

Pora na przygode

Pora na przygode – kreskówka emitowana na Cartoon Network

Finn i Jake są najlepszymi kumplami na świecie, pomagają sobie w trudnych chwilach, znają swoje sekrety i zwierzają się sobie nawzajem. W momencie kiedy zaczynają się pojawiać jakieś problemy wiedzą, że nie są sami, mają kogoś kto im pomoże. Opowieść o psie i jego przyjacielu w postaci ludzkiego dziecka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy mają ochotę obejrzeć kreskówkę bez żadnych ograniczeń wiekowych. Dzięki pomysłowości twórców na scenariusz kreskówki bajka jest pełna ciepła ukazując inne oblicze świata. Wielokrotnie mówi się, że dzięki takim bajkom jak ta kreskówki nabierają zupełnie innego oblicza dlatego, że uczą ciepła, radości, miłości, dają poczucie bezpieczeństwa, a także tego jak należy zachowywać się wobec innych ludzi. Wiele kreskówek uczy tej drugiej strony pokazując nienawiść, przemoc, a także walkę o byt. Ta opowieść jest zupełnie inna i powinna zostać uznana za element kanonu kreskówkowego.

Kategoria: Kreskówki – Tagi: , – neonek –

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu.

Dodaj komentarz

XHTML ( You can use these tags): <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> .